Laatst ben ik een dagje naar Amsterdam geweest om te shoppen en om nieuwe hotspots te ontdekken. In deze post deel ik de leukste hotspots en tips voor een dagje in Amsterdam.
De 9 straatjes
Eén van de leukste winkelgebieden in Amsterdam vind ik de 9 straatjes. De negen straatjes vind je in de zijstraten van de Prinsengracht, de Herengracht en de Keizersgracht.
Zo kun je bij Laura Dols in de Wolvenstraat unieke vintage kleding vinden. Ook kledingwinkel The Darling in de Runstraat heeft een mix van allerlei soorten stijlen. Daarnaast vind ik Beadies in de Huidenstraat ook een leuk winkeltje, waar je sieraden en losse kralen kunt kopen.
Naast alle winkels in de 9 straatjes, kun je ook heel lekker eten. Ik ben voor het eerst bij Pluk geweest en wauw het eten was hier echt super!


Ik bestelde pancakes met fruit en een verse muntthee. De pancakes waren vers gebakken en smaakte heerlijk!
Naast het ontbijt en de zoete lekkernijen verkopen ze bij Pluk ook allerlei leuke spulletjes. Het liefst zou ik de hele winkel leegkopen haha.
Haarlemmerstraat
In de Haarlemmerstraat (richting Amsterdam CS) vind je de woonwinkel Sukha Amsterdam. De winkel heeft een unieke inrichting en ze verkopen er originele producten. Ik nam twee kaartjes met “Sukha-spreuken” mee naar huis.
Daarnaast vind je in de Haarlemmerstraat ook de duurzame kledingwinkel Nukuhiva, de Arabische woonwinkel Zenza en de cadauwinkel The Gift Lab.
De laatste kruimel
Wanneer je in het centrum aan het winkelen bent, raad ik je zeker aan om een bezoekje te brengen aan de laatste kruimel voor de lunch. Het is een klein zaakje aan de Langebrugsteeg 4.
Je moet maar net weten dat het er zit, anders zou je er zo voorbij lopen. In deze bakkerij vind je zowel zoete taartjes als hartige broodjes die vers gemaakt worden. Tijdens de lunch was het hier megadruk en met reden, mijn broodje was super lekker!
De Nieuwe Spiegelstraat
In de Nieuwe Spiegelstraat vlakbij het Rijksmuseum kun je een paar leuke eettentjes vinden. Bij Stefs kun je pastries, broodjes en salades vinden. Ook vind je hier de hippe eetwinkel Stach met onder andere koffie, broodjes, kokosyoghurt en pasta. Ideaal voor het ontbijt of de lunch. Aan de overkant vind je Soep En Zo voor een heerlijke soep. In de Kerkstraat (een zijstraat) vind je nog een leuke bloemenwinkel.
Waar eet/shop jij het liefst in Amsterdam?
De 9 straatjes is leuk he! Ben ik ook al vaak geweest! Hier ga ik ook het liefste naartoe. Verder moet ik nog veel meer van AMS ontdekken. Bedankt voor de tips!
LikeLike
De 9 straatjes zijn echt leuk!
Ben ik ook wel eens geweest. Verder ben ik op de Dam geweest en de kalverstraat. De volgende neem ik eens de kleine zijstraatjes, ook leuk 🙂
LikeLike
Ik kom bijna nooit in Amsterdam dat is wel heel lang geleden! Ben nog nooit in de 9 straatjes geweest, maar ziet er allemaal erg gezellig uit en kan mijn geld zeker wel kwijt daar!
LikeLike
Leuke tips! Ik hou enorm van Amsterdam, maar eigenlijk ga ik er alleen maar heen voor een feestje of om vrienden te zien. Vind het daar veels te druk om te shoppen en de meeste winkels hebben wij in Rotterdam ook wel.. Maar de 9 straatjes kende ik nog niet, zal het onthouden als ik er weer een keer ben 🙂
LikeLike
Weer zo’n handige blog over Amsterdam! Mooie foto’s ook! Ik sla je blog op en ga nu echt maar eens eens een weekendje prikken met m’n vriend.
LikeLike
Dat ziet er allemaal enorm leuk uit zeg. Ik krijg helemaal zin om naar Amsterdam te gaan.
LikeLike
I’ve been seeing Amsterdam everywhere these days! I went 6 years ago and I can’t wait to go back and see what’s changed. I hope to go to these same cute cafes and stores!
Characters & Carry-ons
LikeLike
Ik ben gek op de 9 Straatjes! Vooral Laura Dols vind ik zo leuk. De laatste kruimel kende ik nog niet, bedankt voor de tip!
LikeLike
Ik zie prachtige must-haves. Wat een leuke blog trouwens!
LikeLike
Dank je!
LikeLike
Ik krijg meteen zin om er heen te gaan. En mijn complimenten voor de foto’s, echt prachtig!
LikeLike
Bedankt!!
LikeLike
Ik vind Amsterdam zo’n leuke stad. Er is ook gewoon zoveel te zien.
LikeLike